Túžite po stránke, na ktorej sa používatelia budú môcť dostať ku všetkému podstatnému len jednoduchým preskrolovaním? V duchu počítate ďalšie benefity, ktoré vám budú užitočné? Pýtate sa, aká by mala byť ideálna štruktúra takejto webstránky? No a v neposlednom rade, zaujíma vás, pre koho sú jednostránkové weby najideálnejšie? Zodpovieme.
Zdroj foto: Pixabay.com
Jednostránkový web v skratke
Ide o typ webového riešenia, v ktorom sú všetky informácie obsiahnuté iba na jednej stránke, pričom navigačné menu je zahrnuté v hornej časti. Odkazy v navigačnej sekcii neodkazujú na konkrétnu adresu URL, ale na kotvy webstránky umiestnené v každej sekcii lokality. Potenciálni zákazníci sa na jednostránkovom webe jednoducho preskrolujú k prioritným informáciám. Bez potreby sa niekam preklikávať. Keďže všetok obsah ohľadom vašich služieb sa umiestňuje na úvodnú stránku.
Samotná štruktúra webovej stránky je navrhnutá s cieľom zodpovedať všetko podstatné čo najjednoduchšie a najrýchlejšie, čo v konečnom dôsledku výrazne skráti konverznú cestu zákazníka. Má usporiadaný dizajn, pri ktorom prevažuje obrazový materiál nad tým textovým, pri ktorom sa stavia na princípe vytvoriť z minima maximum.
Príklady jednostránkového webu
Hlavné benefity jednostránkového webu
- prehľadná vizitka vašich služieb,
-
- všetky podstatné informácie na jednej stránke,
- nie je zahltený množstvom prebytočného obsahu,
- väčší dôraz na prvý dojem a grafiku,
- reprezentatívny vzhľad s dynamickými prvkami,
-
- jednoduchý a moderný dizajn,
- ľahká orientácia,
- na mobilných zariadeniach sa správa užívateľsky prívetivejšie,
- menej práce so SEO optimalizáciou,
- šanca dosiahnuť v očiach Google väčšiu autoritu (všetky odkazy totižto smerujú len na jedno miesto).
Kedy staviť na jednostránkový web?
Jednostránkový web je skvelou voľbou, ak chcete efektívne prezentovať vaše portfólio služieb. Kladiete dôraz najmä na používateľov smartfónov a tabletov, v ktorých vidíte potenciálnych zákazníkov? Stavte na jednostránkový web. Oceníte ho aj v prípade, pokiaľ patríte k tým večne zaneprázdeným a nemáte nikoho na správu webu. Jednostránkový web je totižto ľahko udržiavateľný. No a v neposlednom rade aj vytvorenie takejto webstránky je časovo omnoho menej náročné než tomu býva pri iných typoch.
Ako na tvorbu jednostránkového webu?
Existuje množstvo nástrojov, ktoré možno využiť ako šikovných pomocníkov pri tvorbe webstránok. Pokiaľ sa s procesom chcete potrápiť najprv sami s vašim tímom, vyskúšajte nasledovné:
- Wix – má jednoduchý, intuitívny a pritom profesionálny softvér, používa značkový jazyk pre tvorbu webu HTML5. Disponuje jedným z najpokročilejších webových editorov drag & drop a najväčším výberom šablón zo všetkých webových editorov, či schopnosťou konfigurovať základnú aj mobilnú verziu webu samostatne.
- Weebly – ponúka ľahko použiteľný výkonný editor a plne prispôsobivé šablóny s vysokou kvalitou. Okrem toho funkčné a užívateľsky bezúčelové rozhranie.
- Webnode – ideálny pre menšie projekty, ľahko sa používa a umožňuje vytvárať aj viacjazyčné webové stránky. Viete tu využiť automatickú mobilnú verziu a vykonávať zmeny v CSS.
Chcete si jednostránkový web skúsiť vytvoriť sami vo WordPresse? Možno vám pomôže tento video tutoriál.
Máte v hlave myšlienku na nový jednostránkový web? Prípadne už pomaly pracujete na jeho tvorbe? Vynára sa vám zopár otázok, s ktorými by ste sa radi obrátili na odborníkov? Pomoc nájdete u nás. Využite našu konzultáciu zdarma. Ochotne vám poradíme a pomôžeme vytvoriť novú webstránku na mieru. Ani financie vás nemusia trápiť. Nastavíme vám individuálny splátkový kalendár.