tvorba webu

Tvorba stránky vo WordPresse: 6 základných krokov, ktoré zvládne i laik

Vzniká vám nový web a premýšľate nad jednoduchým redakčným systémom? Vytvorte si webstránku vo WordPresse. Disponuje intuitívnym prostredím, širokou škálou doplnkov, možnosťou použitia hotových šablón dizajnu a širokou podpornou komunitou. Navyše je zadarmo. Tak niet čudo, že „poháňa” veľké množstvo stránok. Od blogerov, cez menšie firmy až po svetové značky. Základné náležitosti zvládnete aj bez špeciálnych znalostí. Prinášame vám prehľadný návod, ako na tvorbu webstránok vo WordPresse.

6 základných krokov, ako na tvorbu webstránok vo WordPresse

  1. Najprv si vyberte ľahko zapamätateľný názov domény, ktorý bude zároveň zodpovedať obsahu vášho webu / náplni biznisu. Nezabudnite do nej tiež zakomponovať kľúčové slovo. Svoju doménu si môžete zaregistrovať samostatne u registrátorov domén alebo priamo pri výbere hostingového balíka.
  2. Potom vás čaká ešte výber hostingu, kde budú uložené údaje vášho webu. Pokiaľ sa rozhodnete pre web vo WordPresse, viete si vybrať taký špecializovaný pre stránky poháňané” týmto systémom
  3. A poďme k samotnej inštalácii WordPressu. V administračnom prostredí WP hostingu prejdite v menu na WordPress. Prostredníctvom neho ľahko nainštalujete redakčný systém pre svoju webovú stránku. Následne e-mailom obdržíte informácie o nastavení nového používateľského konta a nového redakčného systému.
  4. Teraz vás čaká prvý krok pri tvorbe webstránky vo WordPresse. Výber šablóny. Vzhľad vašich stránok a usporiadanie prvkov je riešené výberom z hotových šablón, ktoré je možné ďalej v rôznej miere upravovať. V administrácii kliknite na vzhľad” v ľavom menu a potom na šablóny”. Je možné nainštalovať tiež ľubovoľný počet nových, ktoré budete mať k dispozícii bez zmeny vzhľadu stránok. Prostredníctvom modrých ikon pri nich sa dá pozrieť, čo je možné pri nich upravovať. V šablónach sú zobrazené i základné widgety. Tie sem môžete rovnako bez obmedzení pridávať.
  5. Keď si otvoríte WordPress, všimnete si v ľavom menu, že máte možnosť pridať novú stránku alebo nový príspevok (článok). Stránka predstavuje statický a dlhodobý obsah, pričom príspevok je vhodný pri tvorbe blogu alebo prezentácii aktuálnej ponuky. Vizuálny editor vám umožní formátovanie textu a jeho prispôsobenie SEO požiadavkám. Pri samotnej optimalizácii pre Google je však potrebné mať na mysli aj vypĺňanie parametrov ako sú title, url, meta description. Toto vám umožní Yoast SEO plugin, ktorý je treba dodatočne nainštalovať.
  6. Ďalšie potrebné doplnky sa dajú popridávať v sekcii pluginy”. Môžete si ich tu vyhľadávať podľa zadaných kritérií od výmyslu sveta. Okrem Yoast SEO patria medzi najpoužívanejšie WooCommerce na vytvorenie e-shopu, lightbox na vytváranie responzívnych obrázkov, či WP Optimize na čistenie databázy. Počet doplnkov je neobmedzený, ale odporúča sa mať nainštalované a aktivované iba tie, ktoré reálne používate.

Ešte viac informácii o tom, ako na tvorbu webovej stránky v redakčnom systéme WordPress, si môžete naštudovať v tomto videu

WordPress ako vhodná voľba pre stránku so službami i pre e-shop

Či už máte v pláne založiť si novú prezentačnú stránku so službami alebo e-shop s desiatkami až stovkami produktov, WordPress bude vďaka širokým možnostiam a množstvu doplnkov (pluginov) správnou voľbou. Napríklad taký internetový obchod má v tomto redakčnom systéme až 30-percentné zastúpenie. Funkcionalitu WordPressu jednoducho rozšírite prostredníctvom pluginu WooCommerce a je to. Rovnako v prípade prezentačného webu i e-shopu tu máte absolútnu kontrolu nad svojimi dátami a súbormi. Systém je veľmi intuitívny, prehľadný a zadarmo, čo ocenia všetci tí neprogramátori” s vlastným biznisom a často i obmedzeným budgetom 🙂

Plánujete novú webovú stránku? Či už vo WordPresse alebo cez iný redakčný systém, ochotne vám s jej tvorbou pomôžeme. Obráťte sa na našich odborníkov a majte čo nevidieť plne funkčný responzívny web. Taký, čo vám bude čoskoro zarábať. Ani počiatočné náklady vás nemusia trápiť. Ponúkame možnosť individuálneho splátkového kalendára. Využite konzultáciu zdarma a zistite viac.

Predchádzajúci článok
Populárne jednostránkové weby: kedy a prečo na ne staviť?

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.