Je wordpress dobry cms system

WordPress ako najpopulárnejší CMS systém: aké výhody vám prináša?

Content management system (CMS) slúži na správu obsahu webov, e-shopov, blogov. Vďaka nemu môžete meniť čo-to na vašej stránke aj bez väčších IT skillov. No a aký je celosvetovo najpopulárnejší CMS systém? Jednoznačne WordPress. Jeho jadro si môžete rozšíriť množstvom šablón a pluginov, ktoré vám pomôžu so SEO optimalizáciou, kontaktnými formulármi, či tvorbou jednoduchšieho e-shopu.

Top výhody CMS systémov

Namiesto kódovania prostredníctvom HTML stavte na možnosť spravovať, vytvárať a publikovať obsah prostredníctvom centrálneho rozhrania (CMS). Toto sú najväčšie výhody systémov:

 • Platformy CMS umožňujú vytvoriť webovú stránku bez písania kódu alebo učenia sa programovania.
 • Možnosť kedykoľvek meniť obsah prostredníctvom spoľahlivého redakčného systému.
 • Mnoho vstavaných funkcií a doplnkov, uľahčujúcich správu obsahu na webe organizovaným spôsobom. Netreba kódovať každú jednu stránku od nuly potrebnými značkami a formátovaním, stačí pridať nový obsah kliknutím na „pridať nový príspevok“.
 • Pri používaní CMS sa aktualizácie vykonávajú automaticky.
 • Vzhľad môžete upraviť iba pomocou motívov alebo doplnkov.
 • Obsah je usporiadaný v knižnici > príspevky.
 • Skvelá podpora SEO, (napríklad jednoduchá možnosť pridávať značky kľúčových slov či odsledovať si ich zapracovanie v texte).

 

CMS systém WordPress

Približne 40 percent webových stránok je tvorených cez CMS WordPress. Systém má za sebou solídnu komunitu vývojárov a dizajnérov, neustále pracujúcich na jeho vylepšovaní. Je dostatočne intuitívny pre začiatočníkov, aby sa ho naučili používať, ale pritom vhodný aj pre tých, ktorí vedia niečo o kódovaní. Vďaka nemu viete jednoducho vytvoriť a spravovať vlastnú webovú stránku. Chcete zapracovať aj na SEO optimalizácii? WordPress vám s tým pomôže. A navyše tento CMS systém používate úplne zdarma, pokiaľ už máte názov domény a zriadený hostingový účet s webovým hostiteľom, ktorý dokáže spustiť WordPress.

Pozor, nezamieňajte si WordPress.org s WordPress.com. V prvom prípade ide o  bezplatný open source CMS, pôvodne určený na blogovanie, v súčasnosti pre všetky druhy webových stránok a e-shopov. V druhom prípade ide o platformu na hosťovanie blogov.

 

Prečo staviť na CMS systém WordPress?

  • WordPress máte zadarmo a ponúka absolútnu kontrolu nad webovou stránkou, všetkými údajmi a súbormi. Nie ste viazaní na webhostingovú spoločnosť a hosting môžete kedykoľvek ľahko zmeniť.
  • Ste flexibilní pri tvorbe akýchkoľvek druhov stránok. Na platforme WordPress si môžete vytvoriť prezentačné, dynamické či e-shopy. 
  • Nevyžaduje žiadne technické zručnosti ani znalosti kódovania.
  • Skvele vyzerajúce stránky vytvoríte jednoducho pomocou editora blokov.
  • Máte k dispozícii tisíce WordPress tém a pluginov, free aj prémiových. Vďaka nim viete vytvoriť kontaktné formuláre, fotogalérie, či mať pod palcom SEO. 
 • Značný počet bezplatných doplnkov.
 • WordPress ponúka veľa rozšírení, čo z neho robí ideálnu platformu CMS pre začiatočníkov aj vývojárov.
 • WordPress umožňuje sťahovať všetok váš obsah vo formáte XML, čo uľahčuje prechod na iný systém v budúcnosti.
 • Viete využiť aj nástroje tretích strán (napríklad oficiálne pluginy od Google či Facebook).
 • Obrovská podporná komunita (aj na sociálnych sieťach).

 

Odporúčanie na záver: Keďže údaje o stránkach a príspevky sú uložené v rovnakej tabuľke v databáze, to robí WordPress nevhodným pre veľké weby s tisíckami stránok. Naopak, pre tie malé a stredné je ideálnym riešením.

 

Máte záujem o vlastný web na mieru? Či už prostredníctvom WordPress alebo iného CMS systému? Pomôžeme vám vytvoriť taký podľa vlastných predstáv a zapracujeme všetky vaše požiadavky. Finančná stránka vás nemusí trápiť. Nastavíme vám individuálny splátkový kalendár. Využite našu konzultáciu zdarma a zistite viac.

Predchádzajúci článok
5 užitočných programov pri tvorbe webu: pre začiatočníkov i pokročilých
Nasledujúci článok
Ako na špičkový moderný dizajn webstránok? Must have verzus trendy

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.