Moderny dizajn webstranky

Ako na špičkový moderný dizajn webstránok? Must have verzus trendy

Webdizajn sa zaoberá návrhom užívateľského rozhrania a vzhľadu webu. Úzko súvisí aj so SEO, marketingom a copywritingom. Lámete si hlavu nad novým dizajnom vašej webstránky? Ako ju mať modernú, zároveň praktickú a user friendly? Pozrite sa na zapracovania, ktoré sú dnes povinnou jazdou a zároveň sa inšpirujte aktuálnymi trendami.

Must have moderného webu

UI, UX a mobilný dizajn 

Parametre ako UX (užívateľská skúsenosť) a UI dizajn (užívateľské rozhranie) sa dnes pri každom webe berú ako prvoradé. Záleží na tom, s akými pocitmi a zážitkami sa zákazník stretáva pri návšteve. Hodnotí sa navigácia, obsah, obrázky, farebné škály, typografické prvky, celkové rozloženie a vizuálny dizajn. 

Doba sa posunula a dnes už väčšina zákazníkov chodí na web a nakupuje online z mobilov. Preto je už nezbytné mať dizajn webstránok prispôsobený aj takýmto zariadeniam. Responzivitu si navyše všíma aj algoritmus Google, ktorý vás na základe nej posúva vo výsledkoch vyhľadávania.

 

Premyslená štruktúra a skladba URL adries

Pri webdizajne si dajte záležať aj na prehľadnom a logickom menu, takisto si posvieťte na URL adresy. Zákazníci by nemali mať problém sa niekam prekliknúť bez siahodlhého blúdenia vaším webom a takisto by sa im pri kliknutí na danú podstránku nemali zjavovať rôzne „haky-baky”. Snažte sa o čitateľné, jasné a zrozumiteľné URL adresy, ktoré nie sú zbytočne dlhé, vyhnite sa rôznym špeciálnym znakom a máte vyhraté.

 

Dostatočná rýchlosť webu

Ideálny moderný web nenechá zákazníkov čakať dlhšie ako jednu sekundu. Ich maximálna trpezlivosť je podľa prieskumov zaokrúhlená na tri sekundy. Pokiaľ to bude trvať dlhšie, narastie vám miera okamžitých odchodov (bounce rate) a prichádzate o „kšefty”. Okrem toho je rýchlosť webu pre Google dôležitým SEO parametrom, kľúčovým najmä pri vyhľadávaní na mobilných telefónoch a tabletoch. 

Trendy roka 2022

Interaktívne logá

Čo tak staviť na animované logo, ktoré pridá hodnotu vašej značke, zvýrazní ju a odlíši od konkurencie? Trendom roka 2022 sú dynamické logá vo formáte gif, mp4, či animácie v CSS + javascript. Takéto sa vedia meniť v závislosti od témy, ponuky, ročného obdobia. Dokážu tiež vyrozprávať váš príbeh a vizualizovať výhody vašich produktov či služieb.

 

Výraznejšia typografia

Menej je niekedy viac. V tomto zmysle sa nesie aj dizajn webstránok. Trendom je aktuálne menej textu, ale o to viac prepracovaného. Dôraz sa kladie najmä na nadpisy, ktorým sa poskytuje viac priestoru. Od určitej veľkosti sa text stáva viac grafickým prvkom a na toto viete nalákať oko nejedného potenciálneho zákazníka.

 

Minimalizmus, ktorý webu prospeje

Dostatok voľného priestoru medzi jednotlivými sekciami a prvkami, hamburgerové menu. Decentná jednoduchosť, funkčnosť, čistý dizajn. Vďaka tomuto dosiahnete prehľadnejšiu navigáciu, rýchlejšie načítanie stránok a takisto aj jednoduchšie vyjadrenie hlavnej myšlienky. Moderné weby už viac neprekypujú nadbytočným obsahom, ale viac si potrpia na užívateľskú skúsenosť. Stavte teda na minimalizmus a budete spokojní vy i vaši zákazníci.

 

Máte záujem o moderný web na mieru? Pomôžeme vám popracovať na UI, UX a mobilnom dizajne, zapracujeme vami pripravené podklady, plus navrhneme ďalšie vhodné kroky… Obávate sa finančnej stránky pri tvorbe nového webu? Už viac nemusíte. Nastavíme vám individuálny splátkový kalendár. Vyskúšajte našu konzultáciu zdarma a zistite si všetko, čo vás zaujíma.

Predchádzajúci článok
WordPress ako najpopulárnejší CMS systém: aké výhody vám prináša?
Nasledujúci článok
Prerobenie starého webu: Kedy tak urobiť a aké kroky podniknúť?

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.