wordpress je splohlivou volbou

5 dôvodov, prečo je WordPress spoľahlivou voľbou pre váš web

Zhruba 43% webov na svete funguje na WordPresse. Táto platforma si získava čoraz viac fanúšikov a musíme dodať, že oprávnené. Je mimoriadne jednoduchá na inštaláciu, používanie či prispôsobenie. Okrem toho skusený developer dokáže z WordPressu urobiť plnohodnotný a profesionálny web šitý na mieru vašim predstavám a potrebám.

1. Je bezplatný

Jednou z najväčších devíz WordPressu je jeho bezplatnosť. A zároveň je to aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sa stal tak populárnym. WordPress v podstate zbúral bariéry pri tvorbe vysokokvalitných a profesionálne vyzerajúcich webov.

Je však dôležité podotknúť, že iba základný softvér, resp. balíček je bezplatný. Ostatné WordPress šablóny (témy) alebo doplnky (pluginy), ktoré si nainštalujete, môžu byť za poplatok.

Napriek tomu tento CMS (content management system – systém na správu obsahu), umožňuje širokej verejnosti vytvoriť profesionálnu webovú stránku bezplatne a ušetriť peniaze na iné účely.

 

2. WordPress a SEO idú ruka v ruke

Pre každého majiteľa webovej stránky musí byť optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) nevyhnutnou súčasťou marketingovej stratégie. Prečo? Keď sa to robí komplexne a správne, SEO vám zlepší pozície vo výsledkoch vyhľadávania v Googli. Inými slovami určuje, či vaše cieľové publikum nájde vašu stránku alebo nie. Mnoho platforiem na vytváranie webových stránok (vrátane drahých CMS) zbytočne sťažuje používateľom implementáciu efektívnych SEO stratégií.

WordPress medzi nich nepatrí. Patrí medzi najlepšie hodnotené CMS a jeho schopnosť pracovať so SEO je jedným z hlavných dôvodov. Dokonca aj laici v tejto problematike môžu vykonávať základné úkony, ktoré zlepšia pozície vo vyhľadávačoch.

WordPress SEO uľahčuje nielen prostredníctvom širokej škály pluginov, ale aj tým, že umožňuje jednoducho menežovať veci, akými sú správa metadát či optimalizácia multimédií.

 

3.Na výber máte kvantum WordPress šablón 

Ďalšou z výhod WordPressu je, že umožňuje používateľom získať úplné nový šat pre web jednoduchým kliknutím na tlačidlo. Šablóny (bývajú označované aj ako témy) majú širokú škálu vizuálov. Od ľahkých, minimálnych dizajnov (ako napríklad tie, ktoré každoročne vydáva samotný WordPress) až po plnohodnotné modulárne riešenia, ktoré sú spravidla spoplatnené.  

Pomocou WordPress šablón si aj začínajúci webdizajnér (či dokonca úplný laik) vytvorí profesionálne vyzerajúcu webovú stránku v podstate už za pár minút.

4. Je jednoduchý na správu a tvorbu obsahu

S CMS, ako je WordPress, sa nemusíte obávať nedostatku skúseností s kódovaním a znalosťami tvorby webu. Tento systém je navrhnutý tak, aby umožnil aj úplným nováčikom jednoducho vykonávať každodenné operácie na správu webu.

Aj to je dôvod, prečo je WordPress taký obľúbený u širokého spektra ľudí. Od profesionálnych blogerov až po firemné marketingové tímy a webdeveloperov.

5. WordPress je bezpečný

Platforma WordPress bola vytvorená s ohľadom na bezpečnosť. Ak je tento systém používaný zodpovedne a racionálne, patrí medzi najvyhľadávanejšie riešenia aj v tomto ohľade.

WordPress uľahčuje majiteľom webov zostať v kyberpriestore v bezpečí. Existuje viacero jednoduchých, ale účinných spôsobov, ako zabezpečiť svoju stránku. Napríklad rôznymi firewallmi či pluginmi. 

Nechce sa vám zisťovať, ako nainštalovať WordPress? Nerobte to. Zverte tvorbu vášho webu do našich rúk a my vám pripravíme profi stránku so všetkým, čo k tomu patrí. 

Predchádzajúci článok
4 znaky kvalitnej webstránky na mieru
Nasledujúci článok
5 výhod vlastného webu na splátky

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.