Responzívna webstránka na mieru: Prečo sa oplatí do toho pustiť?

Vy ešte stále nemáte responzívny web? Tak je načase ho začať používať. Dôvodov, prečo tak spraviť, je viac než dosť. Byť responzívny v podstate predstavuje schopnosť prispôsobiť sa rozlíšeniu a orientácií rôznych zariadení. Takáto stránka pôsobí profesionálnejšie a modernejšie, zákazníci sú spokojnejší a Google vám zlepší hodnotenie, čo sa týka SEO.

Získajte flexibilnú stránku

Responzívny dizajn webových stránok je flexibilný. Prostredníctvom neho viete mať prispôsobené rozloženie obsahu, veľkosť obrázkov i navigačné menu pre rôzne rozmery obrazoviek. Dajte si spraviť takúto webstránku na mieru a tých výhod bude viac než dosť.

 

Prispôsobte stránku moderným platformám

Čoraz viac užívateľov nielen niečo na internete vyhľadáva, ale aj nakupuje prostredníctvom mobilných zariadení. Responzívny dizajn sa automaticky prispôsobí rôznym typom zariadení – smartfóny, tablety. Takisto aj rôznym platformám – Windows, Mac, Android. Výsledkom je, že nech si vaši potenciálni zákazníci pozerajú stránku odkiaľkoľvek, vždy bude pekná a plne funkčná.

 

Google uprednostňuje responzívne stránky

Od určitého času sa responzívne stránky nachádzajú v rebríčku Google vyhľadávania vyššie. Teda tie s dizajnom prispôsobenom pre mobilné zariadenia majú plus aj v SEO oblasti. Je to najmä z toho dôvodu, že takýto webdizajn má iba jednu adresu a zdrojový kód, čo umožní Google ľahšie a efektívnejšie prechádzať, indexovať a organizovať obsah vášho webu.

 

Nekazte si dojem a neprichádzajte o zákazníkov

Responzívny dizajn môže rozhodnúť, ako dlho zákazník zostane na vašej stránke a či vôbec. Pokiaľ ho nemáte, návštevníci z mobilných zariadení vám môžu dať zbohom a určite váš web ani neodporučia ďalej. 

Nekazte si dojem tým, že užívateľ musí na smartfóne zoomovať každé slovo, aby bol schopný rozlúštiť obsah. Skúška trpezlivosti, ktorá nemusí vyjsť a strata času. Vďaka responzívnemu webu získate jednoduchšiu používateľskú skúsenosť a nemusíte sa viac obávať privysokého bounce rate (okamžité odchody).

 

Zvýšte si návštevnosť

Web traffic vám v súčasnosti navyšujú najmä mobilné zariadenia. Myslite na to. Takmer každý dnes vlastní smartfón, ktorý využíva omnoho viac než počítač. Priblížte sa svojej cieľovke cez responzívny dizajn. 

 

Ďalšie výhody responzívneho webu

  • pohodlnejšie prezeranie stránky,
  • prehľadnejšie ovládanie,
  • menej prvkov a zredukovaný obsah,
  • lepšia čitateľnosť textu,
  • ľahšia administrácia.

 

Pozeráte tak na váš web a uvedomujete si, že prerábka ho neminie? Rozhodne potrebujete flexibilnú a ľahko ovládateľnú stránku? Pomôžeme vám s tým. Spolu vytvoríme modernú, responzívnu, reprezentačnú webstránku na mieru. A u nás sa to dá aj na splátky. Skúste našu konzultáciu zdarma a zistite viac.

Predchádzajúci článok
3 základné chyby vlastníkov webov, ktorými sa pripravujú o zisk
Nasledujúci článok
Ako vybrať ten najlepší webhosting pre váš web?

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.