Ako vybrať ten najlepší webhosting pre váš web?

Pri zakladaní nového webu vás okrem registrácie domény čaká aj výber webhostingu. Pýtate sa, čo presne to je? Práve vďaka nemu pofičí všetko presne tak ako ste si predsavzali. Možností je v súčasnosti neúrekom. Podľa čoho zvoliť taký, aby ste s ním boli dlhodobo spokojný a stačil vám pre váš projekt?

Čo je to webhosting?

Ide o prenájom diskového priestoru na serveri. Odpoveď na otázku, čo je to webhosting je teda jednoduchá. Ide o neodmysliteľnú súčasť aj vašej webovej stránky. Jednotlivé podstránky sú uložené na serveri, ktorý je nonstop pripojený na internet. Poskytuje priestor pre súbory a informácie, určené vašim potenciálnym zákazníkom. Rovnako tak slúži aj pre správu e-mailov. Aby bola akýkoľvek stránka pre užívateľov funkčná, potrebujete webhosting. Podľa čoho si zvoliť ten najlepší?

 

Druhy webhostingu

  • Zdieľaný webhosting základný webhostingový balíček, umožňuje prevádzku viacerých webov zároveň prostredníctvom jedného servera, delíte sa oň s ďalšími užívateľmi.
  • Vyhradený webhosting – vyžaduje prevádzkovanie webstránky na samostatnom serveri.
  • Multihosting – jeden webhosting zdieľa viacero vašich domén.
  • Virtuálny privátny server (VPS): máte garantovaný väčší výkon, o ktorý sa vaša doména nemusí deliť so stovkami ďalších stránok ako na zdieľanom hostingu, oceníte špeciálne rozšírenia pre aplikácie.
  • Virtuálny managed server (VMS): virtuálny privátny server s garantovaným výkonom, ktorý za vás navyše spravuje poskytovateľ.
  • Virtuálne datacentrum: v sebe združuje viac VPS.
  • Fyzický dedikovaný server: vhodný pre veľké projekty, kde sa počíta s tisíckami návštev denne, zákazník má k dispozícií celý fyzický server a rovnako tak celý jeho výkon.
  • Fyzický managed server: ide o fyzický dedikovaný server doplnený o administračnú službu (nákup, správa, konektivita, servis, monitoring).

 

Prečo sa oplatí priplatiť si za kvalitný webhosting?

Áno, máte možnosť vybrať si aj bezplatný alebo ten úplne najlacnejší hosting. Staviť naň sa vám však oplatí len keď vlastníte malý web alebo e-shop, ktorý toho k životu príliš veľa nevyžaduje. V opačnom prípade radšej obetujte niekoľko desiatok eur ročne za kvalitu a doplnkové ponuky ako sú napríklad:

  • flexibilita a variabilita služieb,
  • garancia dostupnosti,
  • zabezpečený manažment,
  • podpora WordPress
  • veľkosť zálohy dát,
  • vzdialený prístup k databáze,
  • podpora aplikácií.

 

Ten najlepší webhosting vám zabezpečí kvalitné služby, top rýchlosť a myslí i na bezpečnosť vášho webu. 

Pri free hostingu treba mimo iného počítať s povinnou reklamou či odkazovaním z vášho webu na základnú freehostingovú stránku.

Kľúčovou vecou pri výbere hostingu je jeho dostupnosť, teda aký čas v roku (v percentách) bude váš web v prevádzke. Pri tých špičkových sa stretnete s garanciou 99,9 %. Áno, tipujete správne. Tie free vás takouto vysokou dostupnosťou neohúria. 

Pri výbere webhostingu je potrebné zvážiť tiež, aký veľký priestor na váš web, e-shop, prezenčnú stránku či blog potrebujete. Od toho sa následne bude odvíjať i ďalšia stránka, ktorá vás zaujíma, tá  finančná. Práve pri free hostingoch vás môže nepríjemne zaskočiť obmedzená veľkosť priestoru.

Pokiaľ chcete skutočne profesionálny, jednoducho ten najlepší webhosting, odporúčame pokrokový, spoľahlivý Websupport, top v strednej Európe. Hodí sa najmä pre veľké projekty. Pre tie menšie vám bude skvelou oporou zase Wedos, pri ktorom oceníte najmä možnosť prevádzky neobmedzeného počtu domén. 

Čo sa týka ceny, kvalitný webhosting viete mať v priemere už od 1 – 5 eur mesačne. To sa oplatí zvážiť, čo poviete? Viac informácií o aktuálne naj hodnotených webových úložiskách si môžete pozrieť v tejto recenzii.

 

Pracujete na novom webe a zišla by sa vám pomoc odborníkov? Poradíme vám pri postupe a nasmerujeme vás tak, aby ste na nič dôležité nezabudli. Ani finančná stránka vás nemusí trápiť. Nastavíme vám individuálny splátkový kalendár. Využite našu konzultáciu zdarma a poďte sa dozvedieť viac.

Predchádzajúci článok
Responzívna webstránka na mieru: Prečo sa oplatí do toho pustiť?
Nasledujúci článok
Web a bezpečnosť: základné prvky, na ktoré nezabúdať

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.