WordPress pluginy: na čo slúžia a ako na ich inštaláciu?

Zakladáte si webstránku alebo e-shop v CMS systéme WordPress? Potom by ste sa isto mali zamyslieť aj nad šikovnými pluginmi. Na čo slúžia a ako sa k nim dostanete? Pomôžu vám čo-to na webe vylepšiť a postup je celkom jednoduchý, preto by bola škoda to nevyužiť.

Na čo slúžia WordPress pluginy?

Pomocou týchto softvérov si rozšírite funkcie WordPressu. Vďaka nim môžete pridávať na váš web množstvo funkcií aj bez znalosti programovania. Pluginy dokážu webstránku zrýchliť, spresniť vyhľadávanie na nej (SEO plugin WordPress), umožnia dynamické zobrazovanie obrázkov a videí, vytvoria zálohu, tiež ochránia pred spamovými robotmi. Vďaka nim si dokážete jednoducho vytvoriť internetový obchod, pridať kontaktné formuláre, vyskakovacie okná… Možností je neúrekom. Tisícky.

Avšak pozor, rozšírenia môžu nielen pridať nové funkcie do štandardnej ponuky systému WordPress, ale aj zmeniť tie už existujúce, takže by ste si mali vyberať opatrne, aby ste niečo nepokazili.

 

Kde WordPress plugin nájsť a ako ho nainštalovať?

Je len na vás, ktoré pluginy si vyberiete a sprevádzkujete práve na svojom WordPresse. Zoznam rozšírení, ktorých je tu vyše 55-tisíc, nájdete na oficiálnej stránke systému

Pýtate sa, ako na ich inštaláciu? Možnosti sú dve: 

Dá sa to priamo v administrácii WordPressu. Stačí, ak kliknete na záložku „pluginy“ a následne zvolíte možnosť „pridať nový“. Potom sa vám otvorí ich zoznam, ktorý možno filtrovať podľa odporúčaných, obľúbených alebo populárnych. Takisto sa dá vyhľadať hneď konkrétny WordPress plugin. Prostredníctvom informačného okna si viete pozrieť ponúkané funkcie. Po kliknutí na „inštalovať“ treba ešte jeden klik, aj na „aktivovať plugin“. Pri niektorých moduloch nájdete aj nastavenia, ktoré budete musieť nakonfigurovať. Po splnení týchto krokov sa nainštalovaný modul sa zobrazí v zozname pluginov na vašom webe.

Druhou možnosťou je nájsť ďalšie pluginy inde na internete. K dispozícii sú tie úplne free, ale aj také, za ktoré si niečo priplatíte.

 

Máte záujem o vlastný web alebo e-shop na mieru? Či už bude tvorený cez WordPress alebo nie, pomôžeme vám so všetkým, čo treba. Vytvoríme responzívny dizajn, zapracujeme grafický i textový materiál podľa vašich požiadaviek. Nemusíte sa báť ani o finančnú stránku, u nás je možnosť individuálneho splátkového kalendára. Využite našu konzultáciu zdarma a zistite viac.

Predchádzajúci článok
Web a bezpečnosť: základné prvky, na ktoré nezabúdať
Nasledujúci článok
Moderný e-shop: Ako by mal vyzerať a na čo myslieť pri jeho tvorbe?

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.