5 WordPress pluginov, ktoré vám uľahčia správu webu

Na výber dnes máte z viac než 50 000 WordPress pluginov. Ide o také množstvo, v ktorom je nepochybne náročné sa zorientovať. Pritom však platí, že menej je niekedy viac. Radšej používajte pluginov menej a iba tie, ktoré naozaj potrebujete k správe svojho webu. Ale ako z desaťtisícov vybrať tie správne? Napríklad s pomocou tohto nášho textu.

1. Elementor

Elementor je jedným z najlepších doplnkov WordPress pre NEdizajnérov. Tento plugin na tvorbu web stránok je zároveň jedným z najpopulárnejších, používa ho viac 5 miliónov užívateľov. S jeho pomocou môžete vytvárať jedinečné a atraktívne stránky, aj keď s touto oblasťou nemáte žiadne skúsenosti. Úpravy na svojom webe teda zvládnete aj bez dizajnérov a programátorov. 

Plugin má jednoduché drag-and-drop vizuálne rozhranie. Funguje so všetkými témami a raz-dva sa ho naučíte používať. Môžete si vziať ľubovoľný prvok, ktorý sa vám páči, a jednoducho ho pretiahnuť na stránku a ďalej upravovať. Či už máte webstránku na mieru alebo podľa šablóny, s týmto pluginom ju viete obsluhovať naozaj bez problémov.

2. Yoast SEO

Jedným z najlepších WordPress pluginov je bezpochyby Yoast SEO. Tento doplnok používa takmer každý, kto má na tomto CMS postavený web. 

V čom spočíva jeho výnimočnosť? V prvom ráde vám pomôže zlepšiť celkové SEO vašich článkov a stránok. Pomocou neho si môžete nastaviť svoje hlavné kľúčové slovo, meta description a title, alt atribúty obrázkov a tiež zahŕňa osvedčené odporúčania a postupy pre dobrú čitateľnosť. Plugin ponúka praktické rady opreté o dáta a s jeho pomocou dokážete SEO na svojom webe naozaj vyšperkovať. 

3. Akismet

Akismet je mimoriadne efektívny antispamový nástroj vyvinutý spoločnosťou Automattic. Slúži predovšetkým na automatické blokovanie nežiadúcich komentárov. WordPress weby sú denne spamované buď propagačnými odkazmi, irelevantnými komentmi či škodlivým obsahom. Je veľmi náročné filtrovať tieto príspevky ručne, najmä ak máte web, ktorá ich dostáva stovky.

Akismet tiež kontroluje všetky vaše odoslané kontaktné formuláre a porovnáva ich so svojou globálnou databázou spamu, takže máte istotu, že sa k vám dostanú len relevantné informácie. 

4. BackUpWordPress

WordPress je bezpečná platforma, ale k útokom hekerov a malvéru môže dôjsť vždy. Preto by ste mali byť opatrní a chrániť svoj web. Nikdy neviete, kedy môže prísť katastrofa. Najhoršie, čo sa môže stať je, že prídete o všetky dáta, články a príspevky, ktoré vo WordPresse máte. Preto je dôležité pravidelne zálohovať čokoľvek, čo dáte online.

BackUpWordPress vám umožňuje zálohovať celý váš web, vrátane databázy a všetkých súborov, podľa plánu a časového rámca, ktorý vám vyhovuje. Jednoducho si nastavíte pravidelný interval a necháte ho pracovať.

Tento WordPress plugin sa môže pochváliť viac ako 200 000 aktívnymi používateľmi a má mimoriadne pozitívne hodnotenia. 

Svoje zálohy môžete posielať na širokú škálu platforiem, vrátane vzdialených serverov FTP, Disku Google, DropBoxu, Amazon S3 či Microsoft Azure. Veľkou výhodou BackUpWordPress je jednoduchosť používania. Aj keď sa nevyznáte do problematiky dát a záloh, tento plugin je intuitívny. Naučiť sa ho používať by mal každý, kto má na srdci bezpečnosť svojich dát. 

5. WPForms

WPForms je jedným z najpopulárnejších nástrojov na tvorbu formulárov. Je to plugin vhodný aj pre  začiatočníkov, ale využitie preň nájdu aj pokročilí. Vytvárať formuláre v ňom je možné systémom drag-and-drop, bez akéhokoľvek kódovania. Tieto formuláre sú navyše prispôsobiteľné. 

Bezplatná verzia tohto WordPress pluginu prichádza so základnými funkciami, akými sú editovateľné polia formulárov, CAPTCHA, e-mailové upozornenia a ďalšie. S prémiovou verziou WPForms získate ešte ďalšie funkcionality, ako sú integrácie s inými systémami, možnosť vytvárať viacstránkové formuláre a prieskumy.

Či už máte webstránku na mieru, alebo používate šablónu, WordPress pluginy sa vám zídu vždy. Najmä ak ide nástroje ako tieto, ktoré vám značne zjednodušia správu webu a jeho vylepšovanie aj vtedy, ak nemáte skúsenosti s dizajnom či programovaním. 

Máte záujem o tvorbu web stránky pre svoj biznis? Ste na správnej adrese. My vám pripravíme profesionálny WordPress web, ktorý navyše nemusíte zaplatiť celý naraz, ale môžete ho splácať podľa vlastnej potreby. Ozvite sa nám kvôli nezáväznej cenovej ponuke ešte dnes.

Predchádzajúci článok
Najpopulárnejšie CMS systémy: Aký si vybrať pre správu vášho obsahu?
Nasledujúci článok
Je WordPress CMS bezpečný? Ako sa nestať obeťou hackerského útoku?

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.