Ako na tvorbu e-shopu cez WordPress? Základné pluginy, šablóny, top benefity

S narastajúcim trendom kupovať veci online (do roku 2040 sa očakáva až 95% podiel takéhoto predaja), sa zvyšuje aj potreba vytvorenia internetového obchodu. Tiež ho ešte nemáte a chceli by ste si ho založiť rýchlo a svojpomocne? Rozmýšľate, ktorá platforma vám to umožní? Nič nepokazíte, ak skúsite WordPress. Tvorbu e-shopu v ňom zvládne každý. A jednoducho vašu stránku premení na internetový obchod. Prinášame vám v skratke postup.

Zdroj foto: Pexels.com

Čo všetko viete mať vo WordPress e-shope?

Túžite po e-shope na mieru? Svoje predstavy si viete splniť aj cez starý známy WordPress. Môžete sa spoľahnúť, že tu nájdete funkcie ako košík, pridávanie produktov, vedenie skladových zásob, sledovanie stavu objednávok, správu zľavových kupónov, rozličné platobné metódy, automatizovanú e-mailovú komunikáciu so zákazníkmi a mnohé ďalšie.

Plugin na založenie e-shopu vo WordPresse

E-shop si ešte dnes môžete založiť cez WordPress prostredníctvom bezplatného pluginu WooCommerce. Vďaka nemu viete automaticky pridať na váš web funkcionalitu, ktorá vám umožní zmeniť ho na internetový obchod. Plugin si jednoducho stiahnete z WordPress repozitára

Ďalšie pluginy, potrebné pre e-shop

Toto všetko samozrejme za predpokladu, že už máte hosting a doménu. Potom budete potrebovať vhodnú šablónu, kompatibilnú s pluginom WooCommerce. Na začiatok vám možno postačí jednoduchá Storefront. V prípade, ak od samého začiatku budete chcieť niečo profi, skúste ThemeForest.com či TemplateMonster. Funkcionalitu e-shopu si následne ešte môžete rozšíriť pomocou ďalších pluginov. Potom zostáva už len implementovať platobné brány. Takisto za pomoci pluginov (Platobnebrany.sk, Toret.cz). 

Čo vás čaká a neminie pri tvorbe e-shopu

Ďalej potom pokračujte detailným popisom produktov, textáciou dôležitých podstránok, vytvorením FAQ sekcie… Skrátka, čaká vás niekoľko hodín hrania sa vaším novým e-shopom s cieľom, aby na ňom zákazníci našli všetko, čo potrebujú 🙂

A na čo si dať pozor? Najmä na množstvo pluginov. Aby ste to s nimi neprehnali a výsledkom nebolo príliš pomalé načítanie stránky. Bacha tiež na bezpečnostné riziko, keďže ide o veľmi populárnu platformu. Nastavte si zložitejšie heslo, občas ho zmeňte a takisto sa snažte pravidelne aktualizovať pluginy.

Najväčšie benefity e-shopu vo WordPresse

  • Inštaláciu a nastavenie funkcií e-shopu zvládnete aj vtedy, ak ste úplný začiatočník.
  • Podporuje mobilné zariadenia, čiže je responzívny.
  • Pokiaľ na e-shop nekladiete žiadne zložitejšie požiadavky, tak ho môžete spustiť v podstate len za náklady na hosting a doménu.
  • Ušetríte tiež za dizajn, keďže tu máte k dispozícii radu bezplatných šablón. 
  • Na stránku si viete pridať mnohé funkcie, ako napríklad rezerváciu tovaru, Google mapy, kalkulácie ceny dopravy na základe geolokalizácie zákazníka, prepojenia na sociálne siete, online chat.
  • V rámci WordPress e-shopu je možné pridať ku každému produktu viacero kategórií, farieb, veľkostí pre  jednoduchšie a rýchlejšie vyhľadávanie.
  • Viete si nastaviť viaceré druhy zoradenia tovaru (najnovší, najlacnejší, najdrahší, najpopulárnejší…).
  • Zobrazenie hodnotenia produktov priamo na stránke s nimi.
  • Podporuje viac než 140 externých platobných brán (PayPal, Amazon Payments, Stripe, bankové prevody, dobierka…).
  • Dostupné sú tiež pluginy na nastavenie účtovníctva a vystavovanie faktúr.

Tiež pracujete na novom e-shope vo WordPresse a potrebujete s niečím poradiť? Obráťte sa na našich odborníkov. Ochotne vás nasmerujú a ani finančná stránka nemusí byť problémom. Nastavíme vám individuálny splátkový kalendár. Využite našu konzultáciu zdarma a zistite všetko potrebné pre rozbeh online biznisu.

Predchádzajúci článok
SEO optimalizácia – čo je to organická návštevnosť?
Nasledujúci článok
Webové stránky kedysi a dnes: 6 základných rozdielov pri ich tvorbe

Naposledy pridané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.